7mérföldes csizmában mesevetélkedõ
A 7mérföldes csizmában mesevetélkedõ szlovákiai döntõjében iskolánkat két csapat képviselte. A tanulóknak fordulóról fordulóra új meséket kellett feldolgozniuk, megtanulniuk. villámkérdések, meseszámok, igaz-hamis feladatok rengetegébõl csatákat nyerve verekedték magukat a szlovákiai döntõbe. A Tudós Hódok csapat az 5. helyen végzett, tagjai: Baranyovics Adrián, Csölle István, Nógel Alexa és Vaculka Dorina örömmel olvasta és dolgozta fel a kiválasztott 13 magyar népmesét. A verseny abszolút gyõztese a Tûzmadarak csapata lett. Csölle Larion, Presinszky Emma, Rajkovics Réka és Tóth Gábor István hozhatták el a 7mérföldes csizma egyik párját. Õk képviselték a felvidéki magyarokat a Veszprémben megtartott Kárpát-medencei döntõn, ahol a 4. helyet szerezték meg. Felkészítõ tanáruk: Marsal Krisztina. Gratulálunk!
7mérföldes csizmában mesevetélkedõ