Az ember és a természet védelme
Idén mind az alsó mind a felsõ tagozatos diákok bekapcsolódtak Az ember és a természet védelme gyakorlati részébe. A nap egy próbariasztással kezdõdött: a tanulók és az iskola minden alkalmazottja elhagyta az épületet. A felsõ tagozatos tanulók különbözõ helyszíneken megtanulhatták mi a teendõ veszélyesetén: mocsaras vidéken hogyan kell átkelni; mit kell tenni árvíz esetén; hogyan tájékozódjanak, ha valahol elvesznek; gyakorolhatták az újraélesztés technikáját; közlekedési akadályokat gyõztek le kerékpárral; célba lõhettek a tûzoltók fecskendõjével. A sok gyakorlati rész mellett kérdésekre is kellett válaszolniuk a tanulóknak. Az alsó tagozat kis diákjai a kémiai laboratóriumba látogattak el. Volt diákunk, Czíferi Bálint és diáktársa látogatott el hozzájuk. Különbözõ kémiai csodákat varázsoltak a gyerekeknek. Legjobban a felhõkészítés tudománya hozta lázba a kicsiket. A látványos kémiai kísérletek olyannyira elvarázsolták a tanulókat, hogy a nap végeztével mindannyian vegyészek szerettek volna lenni.
Az ember és a természet védelme