Meseest
2018. szeptember 27-én rendhagyó meseestre került sor iskolánkban. A népmese napjához közeledve az alsó tagozatos tanulók idõutazáson vehettek részt. A gyerekek elsõként a Kuttyomfitty Társulat Mátyás királyról szóló interaktív meséiben bújhattak egy-egy király, vagy éppen az aranyszõrû bárány bõrébe. A mesebeli útravalót, jótanácsot tarisznyába rakva elindultak, hogy próbára tegyék szerencséjüket. Hétmérföldes csizmában tojást majd tököt cipelve jutottak el az egyik próbatételtõl a másikig. Kincset találhattak, ha megfejtették a furfangos feladványokat, összekevert meseképeket, kedvükre játszhattak, mesebeli figurákká válhattak. Aranytallérokat (csokipénzt) gyûjthettek kis tarisznyájukba, majd igazságosan elosztották egymás közt. Hamuban sült pogácsa és tea idézte a gyerekek elé a régi népi világot, majd egy hetedhét országra szóló lakodalom táncos forgatagában járhatták el a kállai kettõst.