Népmese napja az iskolánkban
Egyszer volt, hol nem volt, szökõkúton innen, Dunán túl, ott, ahol a gyermek tanul, volt egy iskola, ahol megünnepelték a magyar népmese napját. Mindez 2019-ben történt, szeptemberi hónap 27. napján. A szerencsét próbálni induló kisdiákok 5 órakor gyülekeztek az iskola udvarán, ahol a tanító nénik izgalmas feladatokkal várták õket. Volt itt minden, találós kérdés, mesefa díszítés, Csallóközi mondavilággal való ismerkedés Csepi Zsuzsa nénivel és bábjaival, majd hétpróba. Bebarangolták az egész iskolát, Sûrû erdõ közepében akadálypályát kellett leküzdeniük, az Üveghegyen a síró királylányt nevettették meg, Tündérországban kukoricába, búzába rejtett gyûrût tapogattak ki, Sárkányországban sárkányt gyõztek le, a kacsalábon forgó palotában keresztrejtvényt fejtettek és eldugott tárgyat kerestek, Bergengóciában a kisgömböcöt tömték tele párnával, majd az Óperenciás tengerbõl halakat fogtak ki. Este a nyárasdi citerásokkal énekeltek és mohón falatozták a szakácsnénik által készített szilvás mákos lepényt. Mivel is zárulhatott volna a nap, ha nem mesehallgatással, amit a bátor anyukák vállaltak be osztályonként. Az iskola legbátrabbjai, a második osztályosok még éjszakára is ott maradtak, és õrizték a kalandos napban megfáradt iskola álmát.
Aki nem hiszi, járjon utána.....
Népmese napja az iskolánkban