Tanévkezdés
Kedves Diákok, Tisztelt Szülők!
A Szlovák Köztársaság Oktatási Minisztériuma által kiadott irányelvek alapján a nyárasdi Alapiskola igazgatósága tudatja iskolánk diákjaival és azok törvényes képviselőivel, hogy a 2020/2021-es tanévet a következő módon indítjuk el:
Rendhagyó tanévnyitó: 2020. szeptember 2. (szerda) 9:00
• 1. osztályosok számára az ünnepélyes tanévnyitót az iskola udvarán tartjuk. A kisdiákokat csupán a törvényes képviselő kísérheti el. Diákjaink számára a maszk ajánlott, a törvényes képviselőnek kötelező. (Kedvezőtlen időjárás esetén a hivatalos megnyitót a kultúrházban tartjuk a higiéniai szabályok szigorú betartásával.)
• A 2.-9. évfolyam számára a tanévnyitó az osztályfőnök vezetésével az osztálytermekben történik törvényes képviselő jelenléte nélkül. A tanévnyitó kb. fél órát tart, a tanulók ezután hazamennek. Kérjük a diákokat, váltópapucsot hozzanak magukkal!
Iskolalátogatás szeptember 3-tól:
• Az iskolalátogatás minden egészséges diáknak kötelező.
• Iskolánk szeptember 16-ig zöld besorolás alapján működik.
• Az iskola épületébe csak az iskola diákjai és alkalmazottai léphetnek be.
• A tanévnyitóra a diákok hozzák magukkal a törvényes képviselő által kitöltött nyomtatványokat, amelyek a diákok egészségi állapotát igazolják. A szükséges és kitöltendő nyomtatványok letölthetőek a mellékletből (príloha 3,4) a további dokumentumokkal együtt a https://www.minedu.sk/zakladne-skoly-a-skolske-zariadenia-skd-cvc-zus-jazykove-skoly/ oldalról, kikérhető az osztályfőnöktől vagy az iskola portáján.
• A betegség jeleit észlelve a diákot ne küldjék közösségbe!!! Feladatait interneten keresztül kapja meg.
• Az alsó tagozatos diákok számára a maszk viselete az osztályteremben ajánlatos, az osztálytermen kívül kötelező.
• A felső tagozatos diákok számára a maszk viselete az iskola egész terültén kötelező.
• A reggeli kézfertőtlenítés minden diák számára kötelező, lázmérés csak szúrópróba-szerűen történik.
Ezen intézkedések szeptember 16-ig érvényesek, de a járványhelyzet súlyosbodásával szigorodhatnak és hosszabb ideig is tarthatnak.

Köszönjük megértésüket, és a legjobbakat remélve kívánunk mindenkinek sikeres, problémáktól mentes, vidám új tanévet!
Príloha 3. Dotazník a vyhlásenie rodiča na začiatku školského roka

Príloha 4. Vyhlásenie zákonného zástupcu