Falusi tízpróba
A felső tagozatos tanulók minden ősszel várják a különleges, esti programokat. Volt már Rémjó- és Krimiestünk, idén azonban a hangsúly a régmúlt felidézésén volt. Őszi terményeket alkalmazva falusi tízpróbán mérhették le a tanulók leleményességüket, kitartásukat. Kukorica- és búzaszemek közt elrejtve kincset találhattak, vízen úszó gyümölcsöt szerezhettek meg a foguk segítségével. Gumicsizmákba gesztenyékkel dobtak célba, söprűvel tököt gördítettek. Talicskával, valamint krumplit a térd közé szorítva kerülgették az akadályokat, ill. egy hatalmas méretű tök is gördült a fűben. Sem a célbadobás, sem az asszonycipelés nem tűnt olyan egyszerűnek, ám kacagással mindent akadályt sikerült legyőzniük. Az iskola alsó folyosóján őszi díszbe öltöztek az ajtók, majd zsíros és lekváros kenyér, valamint gyümölcsnyársak várták a tanulókat, hogy új erőre kapva rophassák a táncot az iskola falai közt. Nagy köszönet jár a kilencedikes tanulóknak, akik a kisebbeket felkarolva, segítettek a programok lebonyolításában.