Az ember és a természet védelme felső tagozat részére
A felső tagozatos tanulóink november 21-én a megszokottól eltérő módon bővíthették ismereteiket, mélyíthették tudásukat környezetük és saját egészségük védelméről. Ezen a napon sort kerítettünk az ember és a természet védelmére. Tanulóink öt csoportban öt témakört jártak körül: elméleti síkon az elsősegélynyújtás alapjairól hallgathattak előadást, a helyi tűzoltószervezet jóvoltából a tűzvédelmi szabályokat frissítették fel, majd módjukban állt a tűzoltás kellékeivel is ismerkedni. Három előadó Somorjáról érkezett. Ők Csallóköz geológiájával foglalkoztak, rámutattak a szűkebb környezetünk természeti szépségeire, de szóba került az is, mekkora a mi „ökolábnyomunk”, mennyire szennyezzük mi magunk a természetet, mire tudnánk ügyelni a szeméthalmaz csökkentése érdekében. Bízunk benne, tanulóink a mindennapi életben is hasznosítják majd a megszerzett tudásukat.