Szavalóverseny

Iskolánkban nagy hagyománya van a szavalásnak, számos országos eredményt tudunk magunkénak. Ebben az iskolai évben is nagy erőkkel készülünk a Tompa Mihály Országos Versenyre. A neves országos verseny iskolai fordulóját 2020. január 30-án tartottuk meg iskolánk könyvtárában. Szívesen fogadtuk a megjelent szülőket, nagyszülőket, akik örömmel jöttek, és izgatottan hallgatták a gyerekek produkcióit. Az igazságos döntés érdekében háromtagú zsűrit kértünk fel, hogy válasszák ki a sok tehetséges diák közül, kik képviselhetik iskolánkat a járási fordulóban.  Ezúton is köszönjük Nagy Erikának, Nagy Tibornak és Köles Bencének, hogy magukra vállalták ezt a nehéz feladatot.
Az iskolai fordulóban a következő diákok szerepeltek:
I. KATEGÓRIA - VERS                                            I. KATEGÓRIA - PRÓZA
1. ZSALKOVICS  LAURA /II.A                             1. KRASCSENITS  KRISTÓF /III.A
2. KISS ZSÓFIA /I.A                                               2. BANYÁK JESSIKA /II.A
3. BENKOVSKÁ JENNIFER /II.A                        3. KÓSA TAMÁS DÁNIEL /I.A
4. MAGYAR  LILLA /I.A                                        4. PAPP MÁTÉ ZOLTÁN /II.A
5. KURUCZ  SIMONA /II.A                                    5.  RASZTGYÖRGY FLÓRA /III.A
6. BELUC EMÁNUEL /II.A                                    6. KOVÁCS BOGLÁRKA /II.A
                                                                                     7. NAGY VIKTOR /III.A

II. KATEGÓRIA - VERS                                           II. KATEGÓRIA - PRÓZA
MARCZEL ESZTER/V.A                                      1. BARTALOS ESZTER /VI.A
1. CSÖLLE MELISSA /IV.A                                   2. VACULKA DORINA /VI.A
2. TAKÁCS ROLAND /IV.A                                   3. CSÖLLE VIKTOR /IV.A
3. FORRÓ ANNA /VI.A                                           4. HAKSZER LEA ZSÓFIA /V.A

III. KATEGÓRIA - VERS                                         III. KATEGÓRIA - PRÓZA
NÓGEL ALEXA /VII.A                                           TÓTH GÁBOR ISTVÁN/VII.A
PRESINSZKY EMMA /VII.A

A zsűri döntése alapján a következő diákok képviselik iskolánkat a járási fordulóban:
Zsalkovics Laura, Benkovská Jennifer, Beluc Emánuel, Krascsenits Kristóf, Banyák Jessika, Kósa Tamás Dániel, Papp Máté Zoltán, Rasztgyörgy Flóra, Nagy Viktor, Marczel Eszter, Csölle Melissa, Takács Roland, Forró Anna, Bartalos Eszter, Vaculka Dorina, Csölle Viktor, Hakszer Lea Zsófia, Nógel Alexa, Presinszky Emma, Tóth Gábor István.
     Köszönet illeti a felkészítő tanárokat, név szerint Magyar Gaál Líviát, Kiss Évát, Nagy Irént és Marsal Krisztinát, akik hozzásegítették diákjaikat e szép eredményhez.
Mindenkinek szívből gratulálunk!