Fontos információ!

FONTOS INFORMÁCIÓ!
2021. január 21.

Tisztelt Szülők, iskolánk Diákjai!
     A Szlovák Köztársaság Oktatási, Tudományos, Kutatási és Sportminisztériuma által 2021. október 23-án kiadott határozata alapján az alapiskolák 5-9. évfolyama október 26-tól távoktatásban részesül. A rendkívüli helyzetre való tekintettel a nyárasdi Alapiskola igazgatósága tudatja iskolánk diákjaival és azok törvényes képviselőivel, hogy a pedagógiai tanácsülés jóváhagyásával a 2020/2021-es tanév félévi értékelését  január 31-én tartjuk.
     A Pedagógiai tanácsülés jóváhagyásával a fennálló rendkívüli helyzetre való tekintettel a következő tantárgyakat az 5-9. évfolyamban nem osztályozzuk:

• zenei nevelés
• etikai nevelés
• vallási nevelés
• technika
• testnevelés
• polgári nevelés
• matematikai gyakorlatok a 9. osztályban

magyar nyelvi gyakorlatok a 9. osztályban

Ezen tantárgyak mellé a félévi értékelésnél az „abszolválta” kifejezés kerül.A többi tantárgy esetében az értékelés az Oktatási Minisztérium által  előírt utasítások szerint valósul meg.
     Az első évfolyam tanulói a félévi értékelésnél kizárólag szóbeli értékelést kapnak.
A féléves értékelést tartalmazó Kivonatot a minisztérium jóváhagyásával a tanuló csak az iskolába való visszatérésekor, kézbe kapja meg. Amennyiben azt a törvényes képviselő igényli, írásban benyújtott kérelem után postán, ajánlott levél formájában küldhető ki.
    Az online órákon való részvétel kötelező. Hiányzás esetén az osztályfőnöknél kérhető orvosi igazolással, vagy törvényenyes képviselő által a hiányzás igazolása. Amennyiben ez nem történik meg, igazolatlan hiányzásnak minősül, mely rontott magaviseleti jegyet vonhat magával.