Értesítés!

Tisztelt Szülők, Kedves Diákok!
Mint az már ismeretes, a Szlovák Köztársaság oktatásügyi, tudományos, kutatási és sportminiszterének határozata alapján február 8-tól visszatérhetnek a jelenléti oktatáshoz az alapiskolák alsó tagozatos tanulói. A jelenlegi járványhelyzet azonban szigorú szabályok betartását követeli meg. Kérem, olvassák figyelmesen az iskolanyitással kapcsolatos információinkat:

• Az az alsó tagozatos  tanuló jöhet iskolába, akinél az egy háztartásban élő összes felnőtt rendelkezik 7 naptól nem régebbi negatív teszteredménnyel ( tehát mindkét törvényes képviselő, valamint nagyszülő is, amennyiben egy háztartásban élnek). A negatív teszteredményről becsületbeli nyliatkozatban vállal felelősséget minden személy, amihez csatolnia kell a negatív teszteredménye másolatát. A becsületbeli nyilatkozatok letölthetők honlapunkon, de megtalálható iskolánk portáján, valamint kifüggesztve az iskola kapujánál is.
  • A 10. életévét betöltött kisdiákunknak kötelező a 7 naptól nem régebbi negatív teszteredmény felmutatása az első tanítási napon az egy háztartásban élő felnőtt családtagok negetív teszteredményének igazolásával együtt.
  • A karanténban lévő család gyermeke nem jöhet iskolába (még ha tünetmentes sem).
  • A kiscsoportos foglalkozásban (5 felső tagozatos tanuló és 1 pedagógusi felügyelet) részesülő minden tanulónak és az egy háztartásban élő felnőtt hozzátartozóinak rendelkeznie kell 7 naptól nem régebbi negatív teszteredménnyel. Ezt a tanuló a teszt felmutatásával, az egy háztartásban élő felnőttek becsületbeli nyilatkozatának, valamint a negatív teszteredmények másolatainak felmutatásával igazolja.
  • A jelenléti oktatás megkezdése a megszabott feltételek betartása mellett mindenki számára kötelező. A tanítási órákról való hiányzás igazolását a szülő 5 napról kérheti, vagy  orvosi igazolással igazolja. Amennyiben a szülő önkényesen nem engedi gyermekét iskolába, nem jogosult a szociális biztosító táppénzére.

A jelenléti oktatásban részesülő diákjaink eredeti órarend szerint tanulnak. Biztosítjuk számukra az étkeztetést, valamint a napközi otthonos foglalkozást is. Kérem, legkésőbb 2021. február 7. este 18.00 óráig jelezzék az osztályfőnöknél a diákok étkezési szándékat, valamint a napközi igénylését.
Kérem, viselkedjünk felelősségteljesen, tartsuk be az előírt szabályokat  gyermekeink zavartalan fejlődése érdekében!
Tisztelettel: az iskola igazgatósága

Becsületbeli nyilatkozat.doc