Archív
Tartalom
Az ember és a természet védelme felső tagozat részére
2019. november 21.
A felső tagozatos tanulóink november 21-én a megszokottól eltérő módon bővíthették ismereteiket, mélyíthették tudásukat környezetük és saját egészségük védelméről. Ezen a napon sort kerítettünk az ember és a természet védelmére. Tanulóink öt csoportban öt témakört jártak körül: elméleti síkon az elsősegélynyújtás alapjairól hallgathattak előadást, a helyi tűzoltószervezet jóvoltából a tűzvédelmi szabályokat frissítették fel, majd módjukban állt a tűzoltás kellékeivel is ismerkedni. Három előadó Somorjáról érkezett. Ők Csallóköz geológiájával foglalkoztak, rámutattak a szűkebb környezetünk természeti szépségeire, de szóba került az is, mekkora a mi „ökolábnyomunk”, mennyire szennyezzük mi magunk a természetet, mire tudnánk ügyelni a szeméthalmaz csökkentése érdekében. Bízunk benne, tanulóink a mindennapi életben is hasznosítják majd a megszerzett tudásukat.
THINK GREEN - Ültessünk fákat
2019. november 22.
THINK GREEN!

November 15-én községünk, így a mi iskolánk és a falu óvodája is sorra került a „Kukkonia polgári társulás” faültetési projektjében. A zöld Kukkóniáért mozgalom keretén belül 20 felajánlott facsemetét ültettünk közösen.
Az óvodásoknak a hetedikes iskolás fiúk segítettek - míg a kicsik fogták a fát, a nagyok végezték a végső munkálatokat.
A még kellemesnek mondható november derekán egy közös délelőtti program volt ez, melyen a polgármester úr, az óvoda igazgatónője a gyerkőcökkel, a polgári társulás néhány tagja, a kultúrház igazgatónője és az iskola igazgatója kollégájával és a 7-es diákokkal vett részt.
Falunk rengeteg fát ültetett és ültet is még folyamatosan, de mindig jól jön ha csatlakozhatunk hasonló gondolatokhoz – THINK GREEN!
Kupakgyűjtő "szeretetszívünk"
2019. november 21.
Kedves Diákok, Iskolabarátok!
Iskolánk eddig is aktívan részt vett környezetünk védelmében, de szívesen teszünk jót másokkal is. Ez a két dolog erősen összekapcsolódik, ha kupakgyűjtési akcióba kapcsolódunk be. Egyrészt újrahasznosításra ösztönzünk mindenkit, másrészt segíthetünk bajbajutott embertársainkon.
Nagy örömmel értesítünk benneteket, hogy ezután mindenki számára bármikor elérhető gyűjtőhely áll rendelkezésünkre az iskola épülete előtt. Csölle Gábor elkészítette az iskola kérésére a mi „szeretetszívünket“, ami arra vár, hogy megtöltődjön kupakokkal. A kupakkal teli zsákokat jótékonysági célból felajánljuk majd az arra rászorulóknak.
Hát munkára fel! Gyűjtsük a kupakokat, teljen meg „szeretetszívünk“ minél hamarabb, s járjunk nyitott szemmel, kinek az életét könnyíthetjük meg felajánlásunkkal! Mutassuk meg, hogy összefogással, odafigyeléssel, szorgalommal jót tehetünk környezetünkkel, segíthetünk másokon.
Hálásan köszönjük Presinszky Katona Ildikónak az ötletet, Csölle Gábor munkáját és Nyárasd Község önkormányzata segítségét.
Tesztelés 5 - T5 2019
2019. november 18.
Kedves Szülők!

A 2019/20-as tanévben is minden ötödikes tanuló kötelezően részt vesz az országos tesztelésen – T5-2019 – matematikából valamint magyar nyelv és irodalomból. (Kivételt képeznek a mentális sérült tanulók.)
A tanulók 2 csoportban, 2 tanteremben írják majd a felméréseket.

A tesztelés időpontja: 2019.11.20. (szerda)
A tesztelés menete:

Matematika
8:00 – 8:10 (10 perc) a tanulók tájékoztatása
8:10 – 8:20 (10 perc) válaszadólapok és feladatlapok kiosztása, ismerkedés a feladatokkal
8:20 – 9:20 (60 perc) tesztírás matematikából
9:20 – 9:25 (5 perc) a tesztek és a válaszadó lapok összegyűjtése
9:25 – 9:50 (25 perc) szünet

Magyar nyelv és irodalom
9:50 – 9:55 (5 perc) a tanulók tájékoztatása
9:55 – 10:05 (10 perc) válaszadólapok és feladatlapok kiosztása, ismerkedés a feladatokkal
10:05 – 11:05 (60 perc) tesztírás magyar nyelvből és irodalomból
11:05 – 11:10 (5 perc) a tesztek és a válaszadó lapok összegyűjtése

Minden tanulónknak sikeres munkát kívánunk!
Laki Matek
2019. október 28.
Iskolánk idén is megmérettette magát a Laki Matek elnevezésű versenyen, amelyet a lakszakállasi alapiskola szervez már 15. éve. Csapatunk tagjai: Beluc László (6. osztály), Baranyovics Adrián (7. osztály), Táborská Dominika (8. osztály) és felkészítőjük Mgr. Boráros Alica tanító néni. Tanulóink nagyon ügyesen szerepeltek, ugyanis 20 csapatból megszerezték a 6. helyet. Gratulálunk!
Falusi tízpróba
2019. október 25.
A felső tagozatos tanulók minden ősszel várják a különleges, esti programokat. Volt már Rémjó- és Krimiestünk, idén azonban a hangsúly a régmúlt felidézésén volt. Őszi terményeket alkalmazva falusi tízpróbán mérhették le a tanulók leleményességüket, kitartásukat. Kukorica- és búzaszemek közt elrejtve kincset találhattak, vízen úszó gyümölcsöt szerezhettek meg a foguk segítségével. Gumicsizmákba gesztenyékkel dobtak célba, söprűvel tököt gördítettek. Talicskával, valamint krumplit a térd közé szorítva kerülgették az akadályokat, ill. egy hatalmas méretű tök is gördült a fűben. Sem a célbadobás, sem az asszonycipelés nem tűnt olyan egyszerűnek, ám kacagással mindent akadályt sikerült legyőzniük. Az iskola alsó folyosóján őszi díszbe öltöztek az ajtók, majd zsíros és lekváros kenyér, valamint gyümölcsnyársak várták a tanulókat, hogy új erőre kapva rophassák a táncot az iskola falai közt. Nagy köszönet jár a kilencedikes tanulóknak, akik a kisebbeket felkarolva, segítettek a programok lebonyolításában.
Interaktív mozgásfejlesztés a napközi otthonban
2019. október 25.
2019.október 25-én az iskolai klub tanulói interaktív mozgásfejlesztésen vettek részt. A foglalkozás két csoportban zajlott. Mottója az volt:KAPD EL! A gyerekek zsonglőr mutatványokon szórakoztak, s ami a lényeg, mindent ki is próbálhattak. Forgattak pörgettyűt, fújtak kendőbe, különféle tárgyak repdestek a levegőben. Jól éreztük magunkat. Vidám délután volt.
Színházi nevelési foglalkozás a budapesti Kerekasztal Színház drámatanáraival
2019. október 23.
Színházi nevelési foglalkozás a budapesti Kerekasztal Színház drámatanáraival
Október 8-án az 1. és 2. osztályosok A csomag címû előadás során azt elemezték, hogyan lehet kézzelfoghatóvá és ezáltal kezelhetőbbé tenni a lelki folyamatokat, emberi krízishelyzeteket.
Október 23-án a 6. és 7. osztályosok a Sehol című foglalkozáson azt vizsgálták, milyen történetek és tapasztalatok segítenek az önismerethez, a világban való helyünk megtalálásához.
A foglalkozások a Kultminor, a Tatra Banka Alapítvány, a Nagyszombat megye és a Tekergők Polgári Társulás támogatásával jött létre.